Image

[ fotogaléria, vizualizácie ] 

 

 
  Rodinný dom Častá I.

Miesto stavby: Častá, Mraznická ulica
Účel stavby: stavba na bývanie
Forma výstavby: novostavba
Investor:  súkromná osoba
Stupeň projektu: projekt pre stavebné povolenie
Rok vypracovania: 2008      
Zastavaná plocha: 185,41 m2
Obostavaný priestor: 1371,30 m3

    
Devízou pozemku je prírodné zázemie a výhodná JZ svažitá orientácia s príťažlivými panoramatickými pohľadmi na Malé Karpaty.
Dom je tvarovaný v geometrickom koncepte pomocou jednoduchých hmôt – vzájomne  prekladaných a pootočených hranolov, osadených do svahovitého terénu.
Prístup do domu je vedený z úrovne prístupovej komunikácie buď cez garáž, alebo vonkajším schodiskom ústiacim pred hlavným vstupom. Zo zádveria sa otvára vstupná hala so schodiskom s galériou, navzájom prepájajúcim všetky tri podlažia. Hala delí prízemie na 2 časti : samostatný apartmánový blok s hosťovskou izbou s vlastnou kúpelňou a šatníkom, s východom na terasu – zatrávnenú plochú strechu nad garážou, a na dennú časť , ktorú tvorí otvorený priestor kuchyne, jedálne, obývacej izby s veľkými presklenými plochami otvárajúcimi pôsobivé  výhľady. Z obývacej izby je prístup na rozľahlú terasu, krytú terasou spálne na poschodí. Obe terasy sú voči základnej hmote pootočené , aby sa dosiahol lepší panoramatický výhľadu na okolitú prírodnú scenériu.
Na druhom nadzemnom podlaží je privátna – nočná zóna:  dve detské izby so spoločným šatníkom, spálňa so šatníkom, kúpelňa, WC.
V suteréne je dvojgaráž a technicko-skladové zázemie.