Image

[ fotogaléria, vizualizácie ] 

 

 
  

Rodinný dom Ivánka pri Dunaji

Miesto stavby: Ivánka pri Dunaji
Účel stavby: stavba na bývanie
Forma výstavby: novostavba
Investor:  súkromná osoba
Stupeň projektu: štúdia
Rok vypracovania: 2010
Zastavaná plocha rodinného domu: 216,30 m2
Obostavaný priestor rodinného domu: 1398,84 m3

Rodinný dom je navrhnutý do existujúcej uličnej zástavby rodinných domov. Hranicu pozemku a uličného koridoru tvorí terénny zlom, v dôsledku ktorého je pozemok voči ceste vyššie položený.
Objemovo je dom koncipovaný z  hranolových hmôt  – predsunutej  jednopodlažnej hmoty garáže a do pozemku zasunutej dvojpodlažnej hmoty domu.
Vstup na pozemok je vytvorený zárezom do pozemku. Dvojgaráž je na hranici pozemku, je súčasťou oplotenia a cez suterén je prepojená s domom.
Vstup do domu je vonkajším vyrovnávacím schodiskom  cez zádverie, z ktorého je prístupná hosťovská izba s vlastnou kúpeľňou.  Za zádverím  sa otvára hala so schodiskom, prepájajúcim všetky tri podlažia. Z haly je prístupná spoločenská časť domu – obývacia izba s jedálňou a zasunutou kuchyňou s komorou. Veľké presklené steny prepájajú interiér so záhradou.
Z obývacej izby a jedálne je vstup na veľkú krytú terasu. Na tomto poschodí sa nachádza ešte hobby miestnosť a WC.
Na 2. nadzemnom podlaží je situovaná nočná časť . Sú tu 2 detské izby so šatníkmi, spálňa so šatníkom a východom na terasu, kúpelňa. Všetky izby sú pohľadovo orientované do záhrady.