Image

[ fotogaléria, vizualizácie ] 

 

 
  

Rodinný dom Bratislava – Vrakuňa

Miesto stavby: Bratislava – Vrakuňa, Čakanková ul.
Účel stavby: stavba na bývanie
Forma výstavby: novostavba
Investor:  súkromná osoba
Stupeň projektu: projekt pre stavebné povolenie
Rok vypracovania: 2008
Zastavaná plocha: 245,27 m2
Obostavaný priestor: 1 404,24 m3

Stavba sa nachádza v novovznikajúcej enkláve rodinných domov. Dom je jednoducho tvarovaný, je kompozíciou dvojpodlažnej a dvoch jednopodlažných hranolových hmôt. Hlavný vstup do rodinného domu a vjazd do garáže pre dve autá je situovaný z vlastnej prístupovej komunikácie.
Z prestrešeného závetria sa vchádza do uzatvoreného zádveria a ďalej do haly so  schodiskom vedúcim na 2.nadzemné podlažie.  Z haly je prístupná hosťovská izba , kúpelňa  a spoločenská časť domu - obývacia izba s jedálňou a kuchyňou, tvoriace kontinuálny obytný priestor, rozmernými presklenými stenami orientovaný do záhrady.  Pri kuchyni je situovaná hobby  miestnosť. Z obývacej izby je cez chodbu prístupné schodisko do suterénu a relaxačná časť domu - bazén s vírivkou a saunou, ktorá cez veľké presklené plochy ponúka priamy kontakt so záhradou.  V prednej pravej časti rodinného domu je situovaná  garáž pre dve osobné autá.   
Na druhom nadzemnom podlaží je nočná časť domu.  Nachádza sa tu veľká hala (do budúcna rezerva na ďalšie dve izby), spálňa so šatníkom, kúpelňa a WC. Všetky obytné priestory sú orientované do dvora.